2012-2013

Nemzetközi verseny

A Munkácsy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói kiváló eredményt értek el, a 2013. augusztus 10-15. között, Ausztriában, Semmeringen megrendezett VIII. Nemzetközi Mindlab Olimpián.

A verseny első napján, az egyéni versenyben az alábbi eredmények születtek:

A versenyző neve

Kategória

Helyezés

Koczkás Martin

Octi

I.

Knollmajer Gergely

Abalone

I.

Krámer Péter

Quoridor

I.

Lörincz Judit

Dáma

I.

Knollmajer Bálint

Quoridor

II.

Szél Stefánia

Dáma

II.

Ezzel a 4 versenyszámban a munkácsys gyerekek a 12 éremből hatot, 4 aranyat és 2 ezüstöt hoztak el!

Augusztus 13-án a csapatok versenyére került sor, az előző napi eredmények birtokában bizakodóan, már nyugodtabban vágtak neki a gyerekek küzdelmeknek. A csapatok nemzeti zászlóval történő zenés bevonulása után minden csapat 4 játékosa ült szemben az ellenfél 4 versenyzőjével. A mi gyerekeink végig kiegyensúlyozottan, magabiztosan játszva, a maximális 20 pontból 18-at megszerezve verték a mezőnyt és aranyérmesek lettek.

A 2. helyezett román csapatnak 14, a bronzérmes törököknek pedig 10.5 pontjuk lett. Utánuk az angol, olasz és ír csapatok következtek.

Az Aranycsapat tagjai:

A versenyző neve

Kategória

Koczkás Martin

Octi

Knollmajer Gergely

Abalone

Krámer Péter

Quoridor

Szél Stefánia

Dáma

A Nemzetközi Mindlab Olimpiák elmúlt 8 évében még soha nem nyert aranyat magyar csapat, bár többször dobogósok voltak, de eddigi legjobb eredményük az ezüst volt, ezért is különlegesen szép teljesítmény ez az eredmény a 4 munkácsys diáktól!

Köszönjük felkészítő tanáruk Tamásné Nagy Julianna áldozatos munkáját, és Czirbeszné Ignácz Évának, hogy megismertette, megszeretette a stratégiai játékokat a gyerekekkel.

Olimpiai részvételünk nem lett volna lehetséges Zugló Önkormányzatának és az OTP Fáy András Alapítványának támogatása nélkül. Lehetővé tették, hogy a gyermekek ideális körülmények között, számos élménnyel gazdagodva tölthessék el ezt a hetet és tudásuk legjavát nyújtva elsöprő magyar sikerrel, számos éremmel, kupával és életre szóló élményekkel térhessenek haza. Köszönet érte!

A versenyről készült képek »

Országos tanulmányi versenyek

Verseny megnevezése

Helyezés

Nyertes tanuló

Országos Kaán Károly Természetismereti verseny

4.

Fülöp Anna Tácia

Országos Kerámia verseny

5.

Somhegyi Enikő

Országos Mesemondó verseny

2.

Csurka András

Országos Mesemondó verseny

Különdíj

Várkonyi Borisz

Országos Mesemondó verseny

4.

Farkas Angéla

Országos Tűzzománc verseny

4.

Kólya Zsófia o

Diákolimpia - Játékos sorverseny

3.

országos elődöntő

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

1.

Knollmajer Gergő

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

1.

Krámer Péter

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

1.

Koczkás Martin

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

1.

Szél Stefánia

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

2.

Lőrincz Judit

Nemzetközi MindLab Olimpia magyarországi döntő

3.

Keller Soma

Fővárosi tanulmányi versenyek

Verseny megnevezése

Elért helyezés

Nyertes tanuló

Fővárosi Angol verseny

2.

Su Rui Long

Fővárosi népdaléneklő verseny

Kiemelt arany

Dobos Ilona

Fővárosi Kaán Károly Természetismereti verseny

4.

Fülöp Dorottya

Fővárosi Kaán Károly Természetismereti verseny

1.

Fülöp Anna Tácia

Fővárosi Komplex rajzverseny

4.

Knollmajer Gergely

Fővárosi Komplex rajzverseny

5.

Mucsi Ágota

Fővárosi Komplex rajzverseny

2.

Ambrusz Vivien

Fővárosi Komplex rajzverseny

3.

Varga Krisztián

Fővárosi Komplex rajzverseny

4.

Csanálosi Ilona

Fővárosi Népdaléneklő verseny

Kiemelt arany

Dobos Ilona

Diákolimpia - Játékos sorverseny

2.

 

Kerületi tanulmányi versenyek

Verseny megnevezése

Elért helyezés

Nyertes tanuló

Alsós könyvtárhasználati verseny

2.

Lantos Panna
Csoma Balázs
Ferenczi Norbert

Angol nyelvi verseny

1.

Su Rui Long

Bod Péter Könyvtárismereti verseny

3.

Csapó Lili

Hermann Ottó Biológia verseny

2.

Madár Valentina

Gárdonyi Emlékverseny

1.

Knollmajer Gergő
Keller Soma
Fülöp Anna

Gárdonyi Mesemondó verseny

1.

Fülöp Lilla

Gárdonyi Mesemondó verseny

Különdíj

Nagy Márk

Gárdonyi Géza történelmi-irodalmi csapatverseny

1.

Fülöp Anna
Keller Soma
Knollmajer Gergő

Kaán Károly Természetismereti verseny

1.

Fülöp Dorottya

Kaán Károly Természetismereti verseny

1.

Fülöp Anna Tácia

Komplex rajzverseny

3.

Vágó Lilla

Komplex rajzverseny

3.

Varga Krisztián

Komplex rajzverseny

2.

Ambrusz Vivien

Matematika verseny

2.

Csanálosi Ilona

Matematika verseny

3

Csapó Lili

Meseillusztrációs rajzpályázat

1.

Mike Blanka

Meseillusztrációs rajzpályázat

2.

Bajzáth Noémi

Simonyi Zsigmond Helyesírási verseny

3.

Fülöp Anna

Számítógépes rajz- és montázsverseny

2.

Knollmajer Gergő

Versillusztrációs rajzpályázat

3.

Marton Barnabás

Versillusztrációs rajzpályázat

3.

Raduch Emma

Versillusztrációs rajzpályázat

Különdíj

Leier Máté

Simonyi Zsigmond Helyesírási verseny

3.

Fülöp Anna

Számítógépes rajz- és montázsverseny

2.

Knollmajer Gergő

Vers- és prózamondó verseny

3.

Dobos Ilona

Vers- és prózamondó verseny

3.

Knollmajer Gergő

Vers- és prózamondó verseny

3.

Birtalan Lenke

Vers- és prózamondó verseny

3.

Csákány Blanka

Vers- és prózamondó verseny

Különdíj

Várkonyi Borisz

Vers és prózamondó versenyen

2.

Konkoly Sámuel

Vers és prózamondó versenyen

Különdíj

Csurka András

Népdaléneklési verseny

arany

Ferenczi Norbert

Népdaléneklési verseny

arany

Kispacsirták Énekegyüttes

Népdaléneklési verseny

arany

Budaházy Benedek
Mészáros Emma

Népdaléneklési verseny

arany

Mészáros Emma

Népdaléneklési verseny

Kiemelt arany

Dobos Ilona

Népdaléneklési verseny

arany

Dalos pacsirták Énekegyüttes

Népdaléneklési verseny

arany

Budaházy Benedek
Bundics Bernadett

Népdaléneklési verseny

ezüst

Ohnhausz Nikolett
Tari Melinda

Népdaléneklési verseny

arany

Bundics Bernadett
Dobos Ilona
Szekeres Maja
Bodor Barbara

Népdaléneklési verseny

ezüst

Pedone Sofia

Népdaléneklési verseny

arany

Bundics Bernadett

Kerületi sportversenyek

Verseny megnevezése

Elért helyezés

Kerületi Zugló Kupa - Atlétika

3.

Diákolimpia - Játékos sorverseny

1.

Kerületi Zugló Kupa - Atlétika

3.