- Aktuális
- Adatvédelem
- Beiratkozás leendő elsősöknek
- KRÉTA
- Facebook oldal
- Általános iskola
- Közzétételi lista
- Iskolánk rövid története
- Átvétel másik intézményből
- Dokumentumok
- Pedagógusaink
- Osztályaink
- Napközi
- SZMK
- Hitoktatás
- Eredményeink
- Rendezvényeink
- A Munkácsy 55. Gálaműsor pillanatai
- Évnyitó
- TIKA
- Sportnap
- Népmese napja
- Zenei Világnap
- Virágzó Zugló Program
- Október 6.
- Állatok Világnapja
- Október 23.
- Zsibvásár
- Művészeti foglalkozások óvodásoknak
- Márton-napi programok
- Mikulásváró ünnepség
- Luca napi vásár
- Karácsony
- Farsang
- Művészetek Éjszakája
- Március 15.
- Költészet napja
- A Tánc világnapja
- Munkácsy-nap
- Egészségnap
- Gyereknap
- Nyolcadik osztályosok búcsúkeringője
- Ballagás
- Évzáró
- DTH
- Író-olvasó találkozó
- Osztály tablók
- Kötelező olvasmányok a 2023-2024. tanévre
- Digitális tanrend
- Művészeti Iskola
- Ebédbefizetés
- Diákélet
- Szülőknek
- Határtalanul
- ERASMUS+
- Alapítvány és Adó 1%
- Kapcsolat
2025
Annyi mindent kéne még elmondanom…”,
éneklik a Felvidéki Himnuszt az ott élő szlovákiai magyarok.
Ezt mi is megtapasztalhattuk a 7. évfolyamos 53 diákunkkal 2025. április 6-9 között.
Csodálatos tájakat, várakat és romokat, templomokat és dómokat, múzeumokat és kiállításokat és végül, de nem utolsósorban Szlovákiai magyarokat ismertünk meg ezalatt a négy nap alatt.
Megmásztuk a Somoskői és a Füleki várat. Megcsodáltuk a somoskői bazaltorgonákat, ami magyar oldalról a schengeni egyezmény értelmében szabadon látogatható. A falu magyar oldalon található a vár azonban Szlovákiához tartozik. Ellátogattunk Rimaszombatba, ahol megnéztük a Múzsák Házát, Petőfi és Tompa Mihály szobrát. Késő délután érkeztünk Kokava Línia szállásunkra.
2.napot Lőcsén kezdtük a Szent Jakab templomban. Megnéztük a híres Városházát és a Harangtornyot is. Innen egy hózáporos , közel két és fél órás szerpentines úton eljutottunk a Csorba tóhoz. Hócsatáztunk és nagyot sétáltunk a tó körül. Szabadidőnkben finomságokat, souvenireket és meleg holmikat vásároltunk.
A 3. napon ellátogattunk a Bátkai Alapiskolába, mely csodálatosan őrzi az anyaország emlékeit. Túráztunk a közeli Gombaszögi barlangban, sétáltunk a felújítás alatt álló középkori pálos kolostor romjai között. Tornalján megtekintettük a Falumúzeumot, amit az egykori iskolaépületben hoztak létre. Valamint kipróbáltuk a helyi híres Méhesházat majd finom mézkóstolóval egybekötött előadással zártuk a látogatást. A szállásra visszatérve Rimaszombat egyik képviselőjével találkoztunk. Szívet szorongató őszinteséggel mesélt diákjainknak a szlovákiai magyarság múltbeli és jelenlegi helyzetéről.
A finom vacsora után egy összefoglaló teszttel zártuk a négy napos tanulmányi utat. Majd éjszakába nyúló szabadprogram következett: karaokee, társasozás, csocsó, ping-pong játékok vették kezdetét.
A búcsú reggelén csodálatos napsütés köszöntött minket. Vendéglátóink érzékeny búcsúja után Kassán keresztül vezetett az utunk. Először a Rodostó házba látogattunk, ami Rákóczi fejedelem Márvány tengerparti házának hasonmása. A monumentális gótikus templomban a Szent Erzsébet dómban tiszteletünket tettük Rákóczi sírjánál. Sétáltunk a városban, láttunk még több érdekességet.
Késői esti - inkább éjszakába nyúló - érkezésünk feltette a kirándulásra a pontot. Így ezzel izgalmas, változatos és gazdag kulturális programokkal tarkított HATÁRTALANUL jókedvű volt ez a négy nap.
Köszönjük szépen!
-Andrási Anita-
Határtalanul 2025 01 |
Határtalanul 2025 02 |
Határtalanul 2025 03 |
Határtalanul 2025 04 |
Határtalanul 2025 05 |
Határtalanul 2025 06 |
Határtalanul 2025 07 |
Határtalanul 2025 08 |
Határtalanul 2025 09 |