VI. ORSZÁGOS FÉM- ÉS ZOMÁNCMŰVES VERSENY

• Kiss Csenge 5. a osztályos tanuló Különdíjas a II. korcsoportban.
  • Köbli Botond 4. b osztályos tanuló Különdíjas a II. korcsoportban.

II. ORSZÁGOS VIZUÁLIS ALKOTÓ GYAKORLAT VERSENY

• Cseres Kinga 6. b osztályos tanuló III. helyezett lett a II. korcsoportban.

2021/2022-es tanév

II. ORSZÁGOS TORNYAI JÁNOS FESTÉSZEVERSENY

• Nagy-Kiserős Anna 2. b osztályos tanuló I. helyezett lett a I. korcsoportban
  • Batári Ákos 5. osztályos tanuló (Zuglói Heltai Gáspár Általános Iskola) II. helyezett lett a III. korcsoportban
  • Kárándy Dorottya Tünde 6. b osztályos tanuló a III. korcsoportban különdíjat szerzett.

I. Tornyai János Országos Festészetverseny

• Buzsik Csenge Napsugár 7. a osztályos tanuló alkotásával az I. helyett szerezte meg.

„VÍZ-JEL” Diákalkotók IV. Nemzetközi Grafikai Biennálé

• Keller Franciska, 8. b osztályos tanuló Baja város önkormányzat különdíját nyerte el. A zsűri elnöke Bodóczky István Munkácsy-díjas képzőművész, egyetemi tanár volt.

VI. Országos Kerámia és Szobrászat Verseny

• A VI. Oszágos Kerámia és Szobrászat Verseny döntőjébe négy kerámia tagozatos diákunk jutott be: Pedone Giulia és Rapti Daira a 6. b osztályból, valamint Komoly Sámuel és Fülöp Adél 7. b osztályos tanulók.
  • A II. korcsoportban Pedone Giulia I. helyezett, Rapti Daira II. helyezett lett.
  • A III. korcsoportban Fülöp Adél az első helyet érte el.
2019_szobraszatverseny01

2017/2018-as tanév

Az egri Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet által meghirdetett Parafrázis 2018. - Országos festészeti verseny döntőjébe jutott:

• Honyek Emma Márta.

A Közönség kedvence, 2016. december és a Legjobb Diákvállalkozás, 2017. április:

Zumia Diákvállalkozásunk, amelynek tagjai:

kerámia szakról: Azurák Zsófi (tervezés, kivitelezés), Nagy Szonja (tervezés, kivitelezés), Leier Máté (tervezés, kivitelezés), Rédei Marci (tervezés, kivitelezés), Solti Luca (kivitelezés), Solti Lili (tervezés, kivitelezés), Négyesi Vivien (kivitelezés), Lieb Marci (tervezés, kivitelezés, grafika), Hering Csenge (tervezés, kivitelezés), Kovács Szonja (tervezés, kivitelezés),

textil szakról: Ondrusek Bori (tervezés, kivitelezés). Felkészítő tanár: Kőházi Mária

• 2.hely Szekeres Fanni Maja
  • döntőbe kerültek 5 fő (Farkas Julcsi, Nemes Lilla, Munteán Lili, Valent Viktória, Jakabfy Viktória)

Szívem csücske pályázat - Magyar Gyöngyi tanítványai

• Kiállításra került munkák: Czuczu Mercédesz Kitti, Valent Zsófi, Vida Viola Nelli, Knollmayer Gergely, Tari Melinda, Hittig Fanni, Takács Viktória, Gayer Alíz, Kövecses Eszter, Fülöp Anna Tácia

Természetvédelmi rajzpályázat az erdők nemzetközi éve alkalmából

• A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság, a kecskeméti székhelyű Porta Egyesület és a Corvina Általános Iskola és Óvoda Mátyás Király Általános Iskolája "Az Erdők Nemzetközi Éve" alkalmából 2011-re meghirdetett regionális képzőművészeti pályázatán díjazott : Nemes Dóra (EK1) - Kőházi Mária tanítványa

A magyar költészet napja a Ferencvárosban – 2011 - Kőházi Mária tanítványai

Versillusztrációs rajzpályázat József Attila Születésnapja alkalmából.

• I.hely: Kovács Mária

Gyermek arc pályázat – ARC 2009 – Tervezd meg most és valósítsd meg 30 év múlva!

• Vida Dia – Kék ház
  • Szvák Bence – Bokor ház
  • Fodor Orsolya, B. Nagy Ágnes, Bodor Brigitta, Gyenes Krisztina - Biocity

című alkotása˙került kiállításra a Művészetek Palotája előtti téren.

Néprajzi Múzeum: „Az én mesém” – meseillusztráció pályázata

• Edényi Dorottya 3.b
  • Glancz Laura 3.b
  • Varga Krisztián 4.b

munkáit állították ki a múzeum épületében több héten keresztül. Később ezeket a műveket archiválták a muzeológusok.

Város és Faluvédők Szövetsége: „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” pályázatának „Mesélő természet” kategóriájában

• I. hely: Tóth Luca 3.b „Medvék” című tűzzománc képével
  • II. hely: Schwetz Péter 7.b „Hant madár” című grafikájával

A díjátadó kiállítás megnyitót a budapesti Történeti Múzeum Barokk termében rendezték, ahol a diákok emléklapot és pénzjutalmat vehettek át Ráday Mihálytól.

Az itt szereplő műveket a szövetség szintén archiválta és vándorkiállításokon szerepeltetik majd szerte az országban.